До уваги абонентів, актуальна інформація про повірку приладів обліку

До уваги абонентів, актуальна інформація про повірку приладів обліку

Згідно Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати лише за умови, якщо вони пройшли  повірку. Якщо Ви сплачуєте за послуги з централізованого водопостачання згідно показань засобу обліку води і Ваш лічильник не пройшов державну повірку, його необхідно повірити або замінити на новий. Лічильники, що не пройшли  повірку не можуть  вважатися як такі, що відповідають встановленим вимогам, та не допускаються до експлуатації. В тарифі на централізоване водопостачання та водовідведення  немає складових, пов’язаних з проведенням періодичних державних повірок засобів обліку. В зв’язку  цим, оплата вищезазначених послуг  – проводиться за рахунок абонентів.Періодична повірка засобів обліку водопостачання та водовідведення здійснюється раз на 4 роки, тому:

Звертаємо Вашу увагу на те, що у випадку коли лічильник не пройшов державну повірку , то нарахування за послуги водопостачання  буде здійснюватися відповідно до п.4 ч.3 ст.10 Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, тобто згідно із показниками загальнобудинкового лічильника, пропорційно до кількості осіб, зареєстрованих у помешканні.

Також інформуємо Вас, що провести держповірку ваших лічильників холодної води ви можете звернувшись  в КП « Водотеплосервіс», попередньо подавши заявку особисто  або в телефонному режимі .

 м. Калуш вул. Окружна 8, тел. 8 (03472) 2-50-01; (099)360-17-84 ,

Нагадуємо, що президентом підписаний Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 3 грудня 2020 року № 1060-IX. Йдеться про законопроект № 2458, прийнятий парламентом ще 3 грудня 2020 року. Закон набрав чинності 1 травня 2021 року.

Йдеться насамперед про одномоментний перехід на нові договори про надання комунальних послуг (послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами). Це стосується споживачів комунальних послуг у приватному секторі та споживачів комунальних послуг у багатоквартирних будинках, які не прийняли рішення про вибір моделі організації договірних відносин.

Також буде запроваджено публічні договори про надання послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами. Це спрощує процедуру укладення цих договорів як для виконавців комунальних послуг, так і для споживачів послуг, що дозволяє уникнути додаткових фінансових витрат, пов’язаних із укладенням договорів у письмовій формі.

Так, положення Закону передбачають, зокрема, укладення зі співвласниками багатоквартирних будинків індивідуальних договорів, які є публічними договорами приєднання, у випадку, якщо співвласники не визначилися з моделлю договірних відносин з постачальниками комунальних послуг (крім послуг з газо- та електропостачання). Публічний договір приєднання — це договір, який передбачає обов’язок виконавця послуги надавати послугу кожному, хто звернеться до нього. За діючими наразі нормами Закону «Про житлово-комунальні послуги», якщо співвласники будинку не обрали модель договору (індивідуальний, колективний, договір з ОСББ як колективним споживачем), то виконавець послуги може укласти із такими співвласниками індивідуальний договір, який не передбачає обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Договори приєднання будуть вважати укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги. Публічні договори приєднання про надання комунальних послуг з власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків вважатимуться укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги.

За такою моделлю договірних відносин плата виконавцю комунальної послуги буде складатися з плати за послугу та плати за абонентське обслуговування. При цьому відмова споживача (іншої особи, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача) від укладення договору з виконавцем комунальної послуги не звільняє його від обов’язку оплати фактично спожитої комунальної послуги, наданої таким виконавцем. Договори про надання комунальних послуг, у тому числі із співвласниками багатоквартирних будинків, які не прийняли рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг, мають бути укладені виконавцями відповідних комунальних послуг протягом двох місяців з дня набрання чинності рішенням КМУ про затвердження типових публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг.