ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!

Наразі Україна переживає складні часи, пов’язані із воєнною агресією росії, а деякі її міста взагалі виборюють своє право на існування. Звичайно, населення знаходиться у скрутному становищі і потребує соціального захисту та підтримки. Однак, разом із тим, для забезпечення безперебійної роботи підприємств критичної та соціальної інфраструктури в умовах режиму воєнного стану, вкрай важливою є також і Ваша допомога, а саме – своєчасна сплата за комунальні послуги.

КП «Калуська енергетична Компанія» вимушене наголосити на необхідності здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, для усіх тих, у кого є така можливість. Ситуація, що склалася на території України призвела до того, що Указом Президента було запроваджено воєнний стан в Україні, який діє і по сьогоднішній день.

До законодавства з питань оплати житлово-комунальних послуг, у зв’язку із вказаними подіями, було внесено певні зміни. Вони зазначені у постанові Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану». Відтак, згідно із постановою забороняється:

– нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;

– припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг насе-ленню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Проте, звертаємо Вашу увагу на те, що введення воєнного стану не звільняє споживачів від сплати житлово-комунальних послуг.

Наразі, оплата споживачів є основним джерелом надходжень підприємств житлово-комунального господарства, що дозволяє здійснювати цим підприємствам виплату заробітної плати працівникам, сплачувати за спожиті енергоносії, закупляти паливно-мастильні матеріали та засоби для знезараження та очистки питної води.

Погашення значного обсягу боргів населення за послуги, що станом на сьогодні уже перевищує 12,5 млн. грн., є запорукою виконання підприємством своїх зобов’язань, у тому числі в частині розрахунків за електричну енергії, її розподіл, очистку стічних вод та за придбання необіхдних матеріалів для ремонту і належного утримання мереж тепло-водопостачання і водовідведення.

Як зазначив очільник Міністерства розвитку громад та територій, сплата за комунальні послуги в сьогоднішніх умовах – є великою допомогою та підтримкою комунальних служб, які працюють у надскладних обставинах і потребують ресурсів.

Тож, вкотре звертаємось до усіх, хто сьогодні має можливість оплатити житлово-комунальні послуги — зробіть це.

Також нагадуємо про можливість оплати послуг за допомогою онлайн сервісів через особисті кабінети, мобільні застосунки, платіжні системи: «Ощад24», «Приват24», «Монобанк» та інші.