До уваги споживачів, намір КП «Водотеплосервіс» здійснити зміну чинних тарифів

КП «Водотеплосервіс» Калуської міської ради  доводить до відома інформацію про намір здійснити зміну чинних тарифів на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання, а також на послуги з постачання теплової енергії

Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 р. № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності», з метою одержання зауважень і пропозицій фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань, комунальне підприємство «Водотеплосервіс»  Калуської міської ради  інформує про намір встановити (шляхом перегляду) тарифи на теплову енергію її виробництво, транспортування, постачання та послуги з постачання теплової енергії для розрахунків зі споживачами категорій «населення», «бюджетні установи», «інші споживачі».

Тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії розраховані КП «Водотеплосервіс» відповідно до вимог Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого Постановою КМУ від 1 червня 2011 р. № 869 (в редакції постанови КМУ від 3 квітня 2019 р. № 291). Встановлення тарифів на теплову енергію її виробництво, транспортування, постачання та послуги з постачання теплової енергії необхідно для забезпечення відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат КП «Водотеплосервіс» на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, а також надання послуг з постачання теплової енергії. У планованих тарифах передбачено нові принципи договірних відносин, що виникають у процесі надання та споживання комунальних послуг, а також нові вимоги законодавства до формування тарифів на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії. Загальний розмір планованих тарифів та  їх структура подані до виконавчого органу Калуської міської ради. Додатково інформуємо: чинні на цей час тарифи на теплову енергію послуги з централізованого опалення, були встановлені Постановами НКРЕКП №1022 та № 1101 від 09.06.2016 р. «Про встановлення тарифу на теплову енергію для потреб населення КП «Водотеплосервіс» Калуської міської ради», з 01.07.2016 р. –  810,60 грн./ Гкал без ПДВ; послуги з централізованого опалення – 989,40грн./Гкал, або 23,75 грн./кв. м з ПДВ протягом опалювального сезону.   Постановою НКРЕКП №151 від 01.02.2017 р. «Про встановлення тарифу на теплову енергію для потреб бюджетних установ та інших споживачів КП «Водотеплосервіс» Калуської міської ради» встановлено тарифи на теплову енергію– 931,36грн./ Гкал без ПДВ та 1084,86 грн/Гкал без ПДВ відповідно. Собівартість теплової енергії по підприємству за 2019 рік – 1761,0грн./Гкал. Тобто, чинні тарифи не покривають витрат підприємства. Відсоток відшкодування витрат складає 47%. Збитки від реалізації  теплової енергії споживачам за 2019 рік становлять 32,3млн.грн.

Причинами підвищення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та послуги з постачання теплової енергії для всіх категорій споживачів є значне зростання за період 2017-2020років цін на енергоносії, зростання витрат на сировину і матеріали для забезпечення основного технологічного процесу та проведення ремонтних робіт, зміна рівня прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та інших складових витрат, а саме:

1. Обсяги реалізації

Річний план розрахований відповідно до вимог державних та галузевих нормативів витрат і втрат теплової енергії, з урахуванням фактичних за останні п’ять років та прогнозованих обсягів виробництва і споживання теплової енергії з урахуванням  укладених договорів. Обсяги реалізації теплової енергії, визначені річним планом зменшились  в порівнянні з обсягами, врахованими в чинних тарифах із 142 295,21 Гкал (2008 р.) до 18 314,62 Гкал (2020р.) або на 123980,59 Гкал (87%). Причинами зменшення обсягу реалізації теплової енергії є від’єднання від мереж централізованого опалення споживачів, а також  те, що споживачам, які отримують теплову енергію від ДП «Калуська ТЕЦ – Нова» з 01.10.2020року постачання теплової енергії буде здійснюватись безпосередньо ДП «Калуська ТЕЦ – Нова». КП «Водотеплосервіс» буде транспортувати теплову енергії споживачам ДП «Калуська ТЕЦ – Нова».

2.  Паливо (природний газ).

Планування витрат на придбання природного газу для виробництва теплової енергії з метою включення їх до тарифів здійснюється виходячи із: середньої ціни природного газу (4048,49 грн/тис.м.куб), що склалася у ліцензіата протягом опалювального періоду, що передує планованому періоду (без урахування тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу); діючої ціни природного газу постачальника, з яким укладено договір постачання природного газу та ціни розподілу природного газу. Загальна вартість природного газу 4172,65грн./тис. м. куб.

3.  Електроенергія на технологічні потреби.

У зв’язку із набранням чинності Закону України «Про ринок електричної енергії», за яким продаж електричної енергії здійснюється за вільними(ринковими) цінами, відбулося зростання вартості електричної енергії, що передається на 2 класі напруги з 1,97грн/кВт*год до 2,5грн/кВт*год., тобто, підвищення тарифу на електроенергію становить 27%, що і враховано в розрахунку тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Враховані обсяги споживання електричної енергії не перевищують обсяги, що розраховані відповідно до норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, погоджених заступником голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

4. Оплата праці і єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників. Зміни, внесені до ЗУ «Про оплату праці» Законом від 06.12.2016р. №1774-VІІІ, зумовили зміну порядку формування витрат на оплату праці, оскільки, відповідно до вказаних змін, «мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року». Прожитковий мінімум зріс з 1378грн. в 2016році до 2102грн. в 2020році. Мінімальна зарплата зросла з 1378грн до 4723грн або в 3,4рази. При цьому запланована середня заробітна плата на одного працівника підприємства зростає в 2,6 рази, а саме з 3590грн/чол. в 2016році до 9500грн/чол. Аналогічно збільшенню витрат на оплату праці збільшуються і витрати на сплату єдиного внеску. Єдиний внесок розрахований в розмірі 22 % до заробітної плати.

5. Екологічний податок.

З 01.01.2019р. підвищено ставку екологічного податку за викиди в атмосферу двоокису вуглецю (СО2) стаціонарними джерелами з 0,41 грн/тонну до 10 грн/тонну, внаслідок чого екологічний податок зріс у 2,65рази відносно фактичного рівня у 2018 році.

Тарифи на теплову енергію визначено за діючими нормами і нормативами економічно обґрунтованих значень усіх показників господарської діяльності.

Таким чином, приведення тарифів на теплову енергію до економічно обґрунтованого рівня є
необхідним заходом для належного функціонування підприємства у сфері теплопостачання, що забезпечує споживачів життєво необхідними послугами.

Окремо слід зазначити, що питома вага витрат на паливо (природний газ) та електроенергію у структурі середньозваженого тарифу на теплову енергію складає 60%.

Встановлення в структурі тарифів складової прибутку на розвиток виробництва (виробничі
інвестиції) та відповідної частини податку на прибуток не передбачено.

У результаті проведених розрахунків тарифи
без ПДВ становитимуть: для населення 1508,95грн/Гкал; бюджетних   установ 1512,66грн/Гкал та інших споживачів 1519,47грн/Гкал.

Загальний рівень підвищення тарифів на теплову енергію для населення – 86%; бюджетних
установ 62% та інших споживачів 40%.

Тарифи на теплову енергію не змінювались з 2017року.

Пропозиції та зауваження  від фізичних та юридичних осіб приймаються протягом 14 календарних днів з дня публікації цього повідомлення ( до 09 серпня 2020 року) за адресою: КП «Водотеплосервіс», 77300, м. Калуш,  вул. Окружна, 8 веб-сайт КП «Водотеплосервіс» або  е-mail:  kbtc@ukr.net, довідки за телефоном 6-54-37.

Проєкт рішення виконавчого комітету Калуської міської ради «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування, постачання та послуги з постачання теплової енергії» розміщено на офіційному веб-сайті Калуської міської ради.

Звертаємо Вашу увагу, що пропозиції та зауваження щодо встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування, постачання та послуги з постачання теплової енергії повинні бути надані у зазначений вище термін  та супроводжуватись обґрунтуванням.