До уваги споживачів! Комунальне підприємство «Калуська енергетична Компанія» Калуської міської ради доводить до відома інформацію про намір змінити тарифи на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на 2023рік

Враховуючи введення в Україні воєнного стану Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29 квітня 2022 р. № 502 «Деякі питання регулювання діяльності у сфері комунальних послуг у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану». Пунктом 1 цієї постанови рекомендовано органам, уповноваженим встановлювати тарифи, протягом дії воєнного стану в Україні, але не раніше завершення поточного опалювального періоду, не підвищувати тарифи на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), у тому числі тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням альтернативних джерел енергії, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для населення та застосовувати їх до споживача (населення) на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року.
    При цьому суб’єкти господарювання у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, зобов’язані щорічно подавати уповноваженим органам заяву та розрахунки тарифів на планований період для їх встановлення на рівні економічно обґрунтованих витрат відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869  «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги». Тому, комунальним підприємством «Калуська енергетична Компанія» проведено розрахунки тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на 2023рік.
    Керуючись наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 р. № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності», з метою одержання зауважень і пропозицій фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань, комунальне підприємство «Калуська енергетична Компанія»  Калуської міської ради  інформує про намір змінити тарифи на послуги з централізованого водопостачання  та централізованого водовідведення на 2023рік.
    Для забезпечення  відшкодування всіх економічно – обгрунтованих витрат, пов’язаних з наданням послуг з централізованого водопостачання  та централізованого водовідведення КП «Калуська енергетична Компанія»   пропонує змінити тарифи на послуги з централізованого водопостачання і централізованого водовідведення, що  розраховані відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869  «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».
Чинні тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення встановлено рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради від 26.10.2021 року №293,  введені в дію з 01.11.2021 року:
  • централізоване водопостачання – 13,30 грн/ куб. м  (з ПДВ);
  • централізоване водовідведення – 16,36 грн/ куб. м (з ПДВ).
    На даний час, в умовах постійного зростання вартості основних складових тарифів, виникає невідповідність чинних тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення фактичним витратам на їх надання. За результатами діяльності з надання послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за 2021 р.  підприємство отримало збитки у сумі 366,7 тис. грн., за І півріччя 2022 р. –  3360,1 тис. грн.
Станом на 01.08.2022 р. рівень  відшкодування чинним тарифом фактичної собівартості  послуг з централізованого  водопостачання  становить – 88%, з централізованого  водовідведення –  85%.
  • Тарифи сформовано відповідно до річних планів господарської діяльності з централізованого водопостачання  та централізованого водовідведення з урахуванням планованих економічно-обгрунтованих витрат і планованого прибутку.
  • Основні фактори, що впливають на розмір тарифів:
  •  – обсяг реалізації, визначений річним планом ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, заплановано на рівні обсягів, передбачених  чинними тарифами.
– електроенергія на технологічні потреби:
в проєкті тарифів врахована  зміна ціни на електроенергію з 3,704068 грн./кВт*год (без ПДВ) до 5,94 грн./кВт*год без ПДВ. Ріст 60%. Ураховані обсяги споживання електричної енергії відповідають обсягам, відповідно до норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів затверджених на 2023рік. Зміни цін  на ринку енергоносіїв мають постійний характер та суттєво впливають на господарську діяльність підприємства. Питома вага електричної енергії у структурі тарифу на водопостачання становить 25%, на водовідведення – 16%.
      – витрати на оплату праці та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників. В проєкт тарифів включений фонд оплати праці, з врахуванням положень Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017 – 2021 роки зі змінами і доповненнями. Прожитковий мінімум  з 01 грудня 2022року –   2684грн., мінімальна зарплата 6700 гривень з 01 жовтня 2022року.
– планований прибуток, що спрямовується на здійснення заходів інвестиційної програми, забезпечення обігових коштів та відшкодування витрат з податку на прибуток:
– на здійснення заходів інвестиційної програми, погодженої рішенням Калуської міської ради №1403 від 26.05.2022року:
3739,23 тис. грн. з централізованого водопостачання;
614 тис. грн. з централізованого водовідведення.
– обігові кошти за рахунок планованого прибутку у розмірі, що не перевищують 4% повної планованої собівартості:
1044,0 тис. грн. з централізованого водопостачання;
1087,0 тис. грн. з централізованого водовідведення.
    Питома вага планованого прибутку у структурі середньозваженого тарифу на централізоване водопостачання складає 17,7%, а  на централізоване водовідведення – 7%.
    Пропонуються такі плановані тарифи на послуги без податку на додану вартість:
  • централізованого водопостачання – 15,80 грн. за 1м³;
  • централізованого водовідведення –  16,22 грн. за 1м³ ,
з врахуванням податку на додану вартість:
  • централізованого водопостачання – 18,96 грн. за 1м³;
  • централізованого водовідведення –  19,46 грн. за 1м³ .
послуги чинний тариф з ПДВ, грн.за 1м³ планований тариф з ПДВ, грн. за 1м³ Збільшення тарифу, грн. за 1м³ Збільшення тарифу, %
централізоване водопостачання 13,30 18,96 5,66 43
централізоване водовідведення 16,36 19,46 3,10   19
разом 29,66 38,42 8,76 30
Ріст тарифів на послуги з централізованого водопостачання  та централізованого водовідведення складає відповідно 43% та 19%.      
    Пропозиції та зауваження  від фізичних та юридичних осіб приймаються протягом 7 календарних днів з дня публікації цього повідомлення на офіційному веб-сайті Калуської міської ради за адресою: 77300, м. Калуш,  вул. І.Франка,1, Калуська міська рада на електронну адресу:   kmrkontrol@gmail.com,  тел. Калуської міської ради : +38 03472 79640, +38 0674589330 та за адресою: 77300, м. Калуш,  вул. Окружна,8  КП «Калуська енергетична Компанія», електронна адреса:   kalush­_energy@ukr.net
 мобільний телефон КП «Калуська енергетична Компанія» 0504339551.  
    Плановані тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення оприлюднені на офіційному веб-сайті  Калуської міської ради та КП «Калуська енергетична Компанія».
    Звертаємо Вашу увагу, що пропозиції та зауваження щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізоване водовідведення повинні бути надані у зазначений вище термін  та супроводжуватись обґрунтуванням.
КП «Калуська енергетична Компанія»

Річний план водаЗавантажити
Рішення КЕК водаЗавантажити
Структура КЕК водаЗавантажити