Система централізованого водовідведення

Комунальне підприємство «Калуська енергетична Компанія» Калуської міської ради надає послуги з централізованого водовідведення господарсько-побутових стічних вод для населення та інших споживачів м. Калуш.

 Всі обсяги зібраних від споживачів стічних вод поступають на очисні споруди ТОВ «Карпатнафтохім». Власні очисні споруди на підприємстві відсутні.

Загальна довжина каналізаційних мереж – 130,60 км, з них: напірних колекторів – 39,5 км (30%); вуличних мереж – 39,4 км (30%); внутрішньо- квартальних мереж – 29,5 км (23%) та головних колекторів – 22,2 км (17%).

         Основні проблеми функціонування централізованої системи водовідведення: – встановлене насосне та електричне обладнання застаріле, енергозатратне  та не відповідає сучасним вимогам енергоефективності;
– аварійність каналізаційних мереж (частка ветхих та аварійних мереж складає 35,4%);
– велика засміченість на мережі водовідведення (3548 од.).
         За 2020 рік передано на очисні споруди ТОВ «Карпатнафтохім» 4715,84 тис.м3 стічних вод, затрачено електроенергії на перекачування стоків 1150,10 тис.кВт/год. (питоме споживання енергії 0,240 кВт-год/м3), обсяг реалізації послуг з водовідведення споживачам 1677,04 тис.м3.
Централізована система водовідведення міста Калуша складається із самопливних колекторів, 10 насосних станцій (КНС) та напірних трубопроводів. Існуюча каналізаційна мережа охоплює в основному центральну частину міста, нові мікрорайони, частину приватного сектору старої забудови міста і має загальносплавну систему каналізації. Деякі старі загальносплавні колектори побудовані ще в кінці ХІХ сторіччя. Для приймання дощових вод на загальносплавній мережі встановлені дощоприймачі з решітками. 
Основна частина каналізаційної мережі виконана із керамічних труб (75%) діаметром до 250 мм, чавунних труб (12%) діаметром від 200 до 600 мм та залізобетонних труб (10%) діаметром 300 – 1200 мм.
         За умовами рельєфу місто розділено на 5 каналізаційних басейнів. Стічні води кожного з басейнів самопливними колекторами надходять до відповідних каналізаційних насосних станцій, які перекачують ці стоки у басейни КНС-3 і КНС-8. Каналізаційні насосні станції КНС-3 та КНС-8 напірними трубопроводами перекачують всі стічні води на каналізаційні очисні споруди підприємства  ТзОВ «Карпатнафтохім».